Seyahat ederken en ucuz uçak biletini bulmak her gezgin için en önemli konuların başında geliyor. Kısıtlı bütçelerle gezen herkes basit birkaç adımla en uygun uçak bileti bularak tasarruflu bir yolculuk yapabilir. Aşağıda sıralanan önerileri uygulayarak ucuz uçak bileti bulma şansınızı artırabilirsiniz.

Biletinizi Erkenden Satın Alın

Seyahat tarihine yakın tarihlerde alınacak uçak biletlerinin daha pahalı olması herkesin bildiği bir durum. Bu sebeple seyahat planını erkenden yapıp uçak biletini de en az üç hafta önceden satın alarak daha avantajlı fiyatlardan yararlanma şansınızı yükseltebilirsiniz. Herkesin tatil planı yaptığı uzun milli ve dini bayram haftaları için rezervasyonunuzu daha da erken yapmanız tavsiye edilir.

Ucuz Uçak Bileti rotaradar

Seyahat Tarihleriniz Olabildiğince Esnek Olsun

Tatile çıkarken genelde öncelikle günlerimizi belirleyip ondan sonra o tarihler için uçak bileti araması yaparız.

Ancak çoğu zaman bir veya iki gün önceki tarihler için gidiş ve dönüş bilet kombinasyonları daha ucuz olabiliyor. Bu durumu avantaja çevirmek için farklı bir yaklaşım ile öncelikle seyahat edeceğiniz nokta için en ucuz uçak bileti olan tarihleri belirleyip planınızı buna göre yapabilirsiniz.

En uygun uçak biletinizi ararken yalnızca tarihlere değil günün farklı saat dilimlerine de göz gezdirmeniz önemlidir. Günün ilk veya son uçuşunu tercih etmek belki biraz konfor kaçırabilir ancak bu saatlerdeki uçuşların diğer saatlerdeki uçuşlardan çok daha uygun fiyatlarla satışa sunulduğu unutulmamalı. Bir uçuş arama motoru olan Rotaradar üzerinden seyahat edeceğiniz destinasyon için farklı tarih ve zaman dilimlerindeki tüm uçuşları hızlıca sorgulayabilirsiniz.

Farklı Kalkış – Varış Havaalanlarına Uçuş Seçeneklerini Araştırın

Dünyada turist çeken birçok büyük şehirde iki ya da üç havaalanı bulunuyor. Bunlardan bazıları tarifeli uçuşlar yapan havayolu firmaları tarafından kullanılırken, şehir merkezinden daha uzaktaki diğer havaalanlarına ‘low-cost’ şeklinde tanımlanan diğer havayolu firmalarının da seferleri oluyor. Dolayısıyla uçak biletinizi aratırken gidiş dönüş destinasyonu için belirli bir havalimanı belirlemekten ziyade tüm diğer seçenekleri de dikkate almak çok daha az maliyetli uçak bileti bulmanıza yardımcı olabilir.

Tüm Havayolu Firmalarını Araştırdığınıza Emin Olun

Yolculuğunuz için tüm havayolu firmalarının her yöne olan uçuşlarını Rotaradar üzerinden aratabilirsiniz. Arama motoru üzerinden gerekli kalkış, varış ve tarih detaylarını girdikten sonra hızlıca uçak bileti fiyatlarını listeleyebilirsiniz. Sizin için en uygun uçak biletini güvenle satın alıp kar edebilirsiniz.

Sosyal Medyayı Aktif Olarak Kullanın

Birçok havayolu şirketi dönemsel kampanyaları sosyal medyadan ya da websiteleri üzerinden yayınlar. Tercih ettiğiniz havayollarının sosyal medya hesaplarını sıklıkla ziyaret ederek önemli promosyonlardan haberdar olmayı unutmayın. Bu amaçla Rotaradar sosyal medya hesapları ve özellikle blog’unu da takip ederek önemli kampanyaları ilk duyanlardan olabilirsiniz.

ucuz bilet rotaradar

 

Booking.com
Önceki İçerikÇocukla Seyahat ve Uçak Yolculuğu Tüyoları
Sonraki İçerikMazatlan Meksika’da Eski Günlerine Döndü
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz