Gezi Rehberi Seyahat Sitesi

Macera Turları

Dünyanın En Çekici Rotasında Yürüyüş Yapmak: Lares Trek İnka Yolu

İnka Yolu, belki de dünya üzerinde bulunan gezginler tarafından “en çok seyahat planı yapılan yerler” arasında yer alıyor.

inka yolu peru

Bazıları, mevsimi geldiğinde yani coğrafyalara bahar ayları düştüğünde, trekking doğa yürüyüşü yapmak için kendilerini tutamaz. Bu kategoride yer almayanlar ise, zaten yılın her dönemi bir rotadan diğerine koşturur durur. Dünyanın en etkileyici trekking rotalarından biri olan İnka Yolu, Lares Trek Rotası da etkileyici cazibesiyle doğa yürüyüşü tutkunlarını kendisine çekmeye devam ediyor.

İnka Yolu

İnka İzlerini Takip etmek için Peru’da Bir Yürüyüş Rotası

Macera severlerin ve doğa tutkunları ile gezginlerin her zaman ilk adreslerinden biri Peru‘dur.

inka yolu

Milattan önce 1200 yılları ile milattan sonra 1532 yılları arası Chavain, Chimu, Inka gibi medeniyetlere ev sahipliği yapan Peru’da, farklı kültürler arasında hayalle gerçek arası bir masal sahnesine çıkmanız neredeyse kesin gibi.

İnka Yolu

Peru’nun en yüksek noktası Huascaran Dağı. Güney Amerika‘nın en büyük dördüncü dağı olan Huascaran Dağı tam olarak 6768 metre yüksekliğe sahip.

Ünlü Titicaca Gölü de deniz seviyesinden 3810 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksekte yer alan gölü ünvanına sahip. Sierra bölgesinden doğan nehirler ise Amazon bölgesinde yoğunlaşıyorlar.

Yani anlayacağınız Peru’nun yeryüzü şekilleri doğada olmak isteyenler için birer mücevher gibi.

İnka Yolu

Peru’da en bilinen rota ise tarihi İnka Yolu. Her yıl binlerce insanın yürüdüğü İnka Yolu tek bir güzergaha sahip değil. Çeşitli mesafelerdeki farklı rotalardan oluşuyor.

İnka Yolu olarak isimlendirilen rotalardan 33 kilometrelik Lares Trek bunlardan biri ve orta mesafeli olanı. Günde yaklaşık ortalama 8 kilometre katediliyor ve Kutsal Vadi’de başlayıp, dünyaca ünlü olan Machu Picchu‘da sonlanıyor.

inka yolu rotaları

Bu doğa yürüyüşü esnasında üç yüksek geçit aşılarak Machu Picchu’ya varılıyor. İnka Yolu Güney Amerika’nın en popüler yürüyüş rotası olarak biliniyor.

İnka Yolu’nda yürümek, mevsimine göre karlı zirvelerden, bulutlarla kaplı geçitlerden ve keşfedilmeyi bekleyen bir tarihten geçerek, hayatınızın en etkileyici deneyimlerinden biri olmayı hakeden, sıradışı bir doğa yürüyüşü olarak hatıralarınıza kazınacak harika bir rota.

İnka Yolu

Yazar Hakkında

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
İlgili Yazılar
Macera Turları

Everest Dağı Gerçekten Dünyanın En Yüksek Noktası mı?

Dağların Yüksekliği Nasıl Hesaplanır?Everest Dağı Gerçekten Dünyanın Zirvesi mi?Deniz…
Daha Fazla
Macera Turları

GR 20 Rotası ile Akdeniz Ayaklarınızın Altında

GR 20 Korsika’da Unutulmaz Bir Trekking MacerasıGR 20 Rotası ParkuruGR 20 Rotası…
Daha Fazla
Doğa SporlarıMacera TurlarıÜlkeler

Doğanın Kalbinde En Etkileyici Dağ Zirveleri

1- Himalaya’nın Zirvesinde Yüksekliğin Dorukları2- And Dağları3- Alpler4- Rocky…
Daha Fazla
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir