Katar, İstanbul’dan yalnızca dört saatlik bir uçuşla ulaşılabilen bir ülke. Son dönemlerin gözde destinasyonları arasında hızla ön sıralara tırmanmaya başlayan Katar aynı zamanda Türk gezginler için vizesiz giriş kolaylığıyla da öne çıkıyor. Katar Turizm (Qatar Tourism) Katar macerasını muhteşem anılara dönüştürmek isteyenler için Katar’daki en gözde Instagram noktaları başlığında bir liste hazırlamış.

Katar’daki En Gözde Instagram Noktaları

İşte Katar’daki en gözde Instagram noktaları

Qanat Quartier Köprüsü

Venedik’ten ilham alan mimarisiyle Qanat Quartier, sıra dışı ve Instagram için ideal görüntüsüyle tanınıyor.

Pastel renkli binaları ve kafeleri keşfetmeden önce bir Instagram hikayesi çekmek isteyenler için ünlü Rialto Köprüsü‘nün bir replikası da burada yer alıyor

Katar Ulusal Kütüphanesi

Eğitim Kenti (Education City) kompleksinin kalbinde yer alan son teknoloji ürünü binada, milyonlarca kitabın yanında en son öğrenim olanakları ve programlarına erişim de sağlanıyor.

Ünlü Hollandalı mimar Rem Koolhaas tarafından tasarlanan etkileyici dış cepheyi sergileyen bir fotoğraf ya da kütüphanenin muhteşem iç mekanından birkaç kare koleksiyonların olmazsa olmazı.

Katar Ulusal Müzesi

Fransız mimar Jean Nouvel tarafından çöl gülünden ilham alan çarpıcı bir tasarıma sahip olan Katar Ulusal Müzesi, ziyaretçileri interaktif bir yolculuğa çıkararak ülkenin hikayesini yaratıcı bir şekilde anlatan bir dönüm noktası.

Msheireb Downtown Doha

Dünyanın ilk sürdürülebilir şehir merkezi yenileme projesi olan Msheireb mahallesi yeni bir mimari anlayışla şehrin en yeni sosyal merkezi. Kent yaşamı, çalışma ya da yemek için ideal bir yer.

Katar'daki En Gözde Instagram Noktaları

Katara Kültür Köyü

Katara Kültür Köyü, ülkedeki yaratıcı girişimler ve sanatın kalbinin attğı yer. Denize bakan amfitiyatro, İslami ve klasik Yunan unsurlarının mükemmel bir mimari karışımı olarak dikkat çekiyor.

Katar'daki En Gözde Instagram Noktaları

Yıl boyu gösteri ve konserlere ev sahipliği yapan mekandaki muhteşem manzara ve enstalasyonlar her telefonda olması gereken görüntüler için ideal.

Khor Al Adaid

Dünyada çölün denizle buluştuğu birkaç yerden biri olan Khor Al Adaid, aynı zamanda iç deniz olarak da biliniyor.

Katar’ın en popüler ziyaret noktalarından birinde büyüleyici manzaralar eşliğinde ömür boyu hatırlanacak fotoğraflar çekmek mümkün.

Instagram Noktaları Katar

Booking.com
Önceki İçerikDünyanın En Uzun Pistleri ve Havaalanları
Sonraki İçerikUcuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur? Ekonomik Uçak bileti Almak İçin İpuçları
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz