Ana Sayfa Avrupa Malta Malta Nerede ve Malta’ya Nasıl Gidilir?

Malta Nerede ve Malta’ya Nasıl Gidilir?

0

Malta Adası, konumu itibariyle neredeyse Akdeniz‘in kalbinde yer alıyor. Yüzölçümü ile dünyanın en küçük ülkelerinden bir tanesi olan Malta, aynı zamanda kilometrekareye düşen kişi sayısı bakımından da en kalabalık ülkeler arasında yer alıyor.

Üzerinde yerleşim bulunan Malta, Gozo ve Comino adaları ile birkaç kaya parçasını daha kapsayan ada ülkesi Malta’nın tarihi de binlerce yıla dayanıyor. Konumu ve tarihi geçmişi açısından seyahat eden herkesin oldukça ilgisini çeken Malta hakkında birçok detay gezi rehberi kesfet.tv içeriklerinde yer alıyor.

Malta Nerede?

Malta Nerede?

Malta, Orta Akdeniz’de, İtalya‘nın güneyinde yer alıyor. Konum olarak Güney Avrupa toprakları üzerinde olarak tanımlanan Malta, Sicilya Adası’na 93 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Kuzey Afrika topraklarında yer alan Libya’ya 497 kilometre uzaklıktaki Malta, İstanbul‘dan ise yaklaşık olarak 1389 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Malta Nerede Malta'ya Nasıl Gidilir?

Malta’ya Nasıl Gidilir?

Akdeniz’in ortasında adeta izole bir şekilde duran bu ada ülkesi aynı zamanda bir turistik cazibe merkezi olmasından dolayı dünyanın birçok şehrine ulaşım yönünden bağlı bulunuyor.

Malta Türk Hava Yolları

Malta’ya nasıl gidilir? sorusunun en basit cevabı havayolu ile gitmek. Malta’nın tarihi başkenti Valletta‘da bulunan Malta Luga Havaalanı’na Türkiye’den direkt seferler bulunuyor. Aynı zamanda Avrupa’nın birçok şehrinden de direkt veya bağlantılı seferler düzenlenen Malta‘ya, İstanbul’dan Türk Hava Yolları veya Air Malta ile ulaşabiliyorsunuz. İstanbul – Malta arası uçak yolculuğu yaklaşık olarak 2 saat 25 dakika sürüyor.

Eğer İtalya’da bulunuyorsanız Malta Adası’na Sicilya üzerinden feribot ile geçmenin keyfini yaşamalısınız. Sicilya‘nın Pozzallo limanından Malta’nın başkenti Valletta’ya yaklaşık 90 dakika bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Malta’nın Valletta kentine feribotla girerken, kendinizi tarihi bir filmin sahnesinde hissedeceksiniz.

Malta'ya nasıl gidilir?

Malta’ya Avrupa’nın herhangi bir şehrinden ucuz uçak bileti bularak uçmayı tercih ederseniz, Avrupa’nın en büyük low-cost havayolu Ryan Air’in Malta seferlerinin bulunduğunu da ekleyelim.

Malta Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek için de hemen havaalanı çıkışında bulunan otobüs duraklarını kullanabilirsiniz. Malta’nın Valletta ve St.Julian gibi şehirleri başta olmak üzere birçok şehrine sürekli otobüsler bulunuyor. Otobüslerin tarifeleri ve gidecekleri güzergahlar duraklarda yazıyor.

Malta’nın gezilecek yerleri arasında bulunan Valletta, Marsaxlokk, Mdina gibi şehirleri ile Gozo ve Comino adalarını da mutlaka görmelisiniz.

Malta tur rehberi seyahat yazarı Erkut Özen

YORUM YOK

BİR YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz