Sıcaklar bu aralar fena bunaltıyor. Kendinizi huzur dolu kumsallarda, sakin ve serin plajlarda bulmak için, tıklım tıklım mekanlardan tamamen uzak olmasa da, özellikle hafta içi nispeten daha sakin, hafif esen rüzgarın ve kıyıya vuran dalgaların sesini bile işiteceğiniz birçok kaçış noktası Ege’nin dört bir yanında yer alıyor. Ağustos ayında elbette neredeyse heryerde denize girilir ama özel olarak Ağustos ayında nerede denize girilir diye sorarsanız, Ağustos ayında denize girilecek en iyi 3 yer önerilerine hep beraber bakalım.

Ağustos Ayında Denize Girilecek En iyi 3 Yer

1 – Assos Kadırga Koyu

Assos diğer bölgelere göre her zaman daha sakin bir belde. Assos’un geniş ve uzun sahil şeridinin bulunduğu Kadırga Koyu, Ege’nin hala en özel plajlarından birini barındırıyor.

Assos’a yaklaşık olarak iki kilometre uzaklıkta bulunan Kadırga Koyu’nda bir çok tesisin şezlong, şemsiye ve restoranları ile hizmet verdiklerini belirteyim.

Assos’a gidenler bilirler. Burada denize girerken gerçekten “denize girme” hissini alırsınız. Çünkü suları oldukça serindir. İnsanı ferahlatır. Hemen yanıbaşındaki Kaz dağlarının havasını içinize çekebilir ve Ağustos ayında denize girilebilecek en güzel köşelerden birini bulduğunuza emin olabilirsiniz.

Ağustos Ayında Denize Girilecek En iyi 3 Yer assos kadirga

Osmanlı döneminde donanmanın merkez üs olarak kullandığı Midilli adasından tamirat ve onarım için gelen kadırgaların bu koya çekilerek tamir edilmesinden dolayı koya Kadırga ismi verilmiş.

2 – Sarıgerme Kumsalları

Sarıgerme’yi ben çok özel bulurum. Dalyan‘ın yanıbaşında yeralmasına rağmen bir popülarite eksikliği yaşayan Sarıgerme’de, belki de bu yüzden hala sakin günler yakalanabiliyor.

Kilometrelerce uzanan sarı renkli kumsalı Sarıgerme’yi otel zincirleri için de gözde yerlerden biri haline getirmiş. Ancak buna rağmen Sarıgerme hala çok özel bir nokta. Sarıgerme sahilinde sakin bir köşe yakalamanız pek çok zaman mümkün.

Ağustos Ayında Denize Girilecek En iyi 3 Yer Sarigerme Plajlari

Sakinlikten canınız sıkıldığında tatil köyleri hemen yanıbaşınızda. Ağustos ayında denize girmek için ideal noktalardan biri. Notlarınızda bulunsun.

3 – Sedir Adası

Mavi yolculuk yapanların vazgeçilmez duraklarından olan Sedir Adası’na, Akyaka’dan günlük turlar düzenleyen teknelerle katılabilirsiniz.

Ağustos Ayında Denize Girilecek En iyi 3 Yer Sedir adasi gokova

Neredeyse heryerde bulunan Kleopatra plajlarından biri de Sedir Adası’nda bulunuyor ve adanın en kalabalık noktası da burası.

Buradaki kumsalın küçük olması kadar, koruma altında olması da dikkat çekici. Bu kumlara ne havlularınızı serip oturabiliyorsunuz ne de yanınıza biraz almak için teşebbüste bulunabiliyorsunuz. Çünkü tüm bunlar yasak. Çıkarken de duş aldırıp üzerinizde herhangi bir kum tanesi kalmamasına dikkat ettiklerini belirteyim.

Ama Sedir Adası gerçekten bulunduğu coğrafyada özel bir adres. Ağustos ayında denize girilmesi gereken yerler listenizde mutlaka bulunsun.

Ağustos yetmez ben Eylül ayında da denize girmek istiyorum derseniz, eylül ayında denize girilecek nefis yerleri buradan okuyabilirsiniz.

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..