Sıcaklar bu aralar fena bunaltıyor. Kendinizi huzur dolu kumsallarda, sakin ve serin plajlarda bulmak için tıklım tıklım mekanlardan tamamen uzak olmasa da, özellikle hafta içi nispeten daha sakin, hafif esen rüzgarın ve kıyıya vuran dalgaların sesini bile işiteceğiniz birçok kaçış noktası Ege’nin dört bir yanında yer alıyor. Ağustos ayında elbette neredeyse her yerde denize girilebiliyor! Ama özel olarak Ağustos ayında nerede denize girilir diye sorarsanız, Ağustos ayında denize girilecek en iyi 3 yer önerilerine hep beraber bakalım.

Ağustos tatili

Ağustos Ayında Denize Girilecek En iyi 3 Yer

1 – Assos Kadırga Koyu

Assos diğer bölgelere göre her zaman daha sakin bir belde. Assos‘un geniş ve uzun sahil şeridinin bulunduğu Kadırga Koyu, Ege’nin hala en özel plajlarından birini barındırıyor.

Assos’a yaklaşık olarak iki kilometre uzaklıkta bulunan Kadırga Koyu’nda bir çok tesisin şezlong, şemsiye ve restoranları ile hizmet verdiklerini belirteyim.

Assos’a gidenler bilirler. Burada denize girerken gerçekten “denize girme!” hissini alırsınız. Çünkü suları “oldukça” serindir. İnsanı ferahlatır. Hemen yanıbaşındaki Kaz dağlarının havasını içinize çekebilir ve Ağustos ayında denize girilebilecek en güzel köşelerden birini bulduğunuza emin olabilirsiniz.

Ağustos Ayında Denize Girilecek En iyi 3 Yer assos kadirga

Koyun ismi nereden geliyor diye sorarsanız da; Osmanlı döneminde donanmanın merkez üs olarak kullandığı Midilli Adası’ndan tamirat ve onarım için gelen kadırgaların bu koya çekilerek tamir edilmesinden dolayı koya Kadırga Koyu ismi verilmiş.

2 – Sarıgerme Kumsalları

Sarıgerme’yi ben her zaman çok özel bulurum. Dalyan‘ın yanıbaşında yer almasına rağmen bir popülarite eksikliği yaşayan Sarıgerme’de, belki de bu yüzden bugünlerde çokça aradığımız sakin günler hala yakalanabiliyor.

Kilometrelerce uzanan sarı renkli kumsalı Sarıgerme‘yi otel zincirleri için de gözde yerlerden biri haline getirmiş. Ancak buna rağmen Sarıgerme hala çok özel bir nokta.

Sarıgerme sahilinde sakin bir köşe yakalamanız, uzun kumsalları sayesinde pek çok zaman mümkün olabiliyor.

Ağustos Ayında Denize Girilecek En iyi 3 Yer Sarigerme Plajlari

Sakinlikten canınız sıkıldığında tatil köyleri hemen yanıbaşınızda yer alıyor. Ağustos ayında denize girmek için ideal noktalardan biri Sarıgerme! Notlarınızda bulunsun.

3 – Sedir Adası

Mavi Yolculuk yapanların vazgeçilmez duraklarından olan Sedir Adası‘na, Akyaka’dan günlük turlar düzenleyen teknelerle katılabilirsiniz.

Ağustos Ayında Denize Girilecek En iyi 3 Yer Sedir adasi gokova

Neredeyse heryerde bulunan Kleopatra Plajı‘ndan biri de Sedir Adası’nda bulunuyor ve Kleopatra Plajı adanın en kalabalık noktası olarak gösteriliyor.

Buradaki kumsalın küçük olması kadar, koruma altında olması da dikkat çekici. Bu kumlara ne havlularınızı serip oturabiliyorsunuz ne de yanınıza biraz almak için teşebbüste bulunabiliyorsunuz. Çünkü bütün bunlar yasak! Çıkarken de duş aldırıp üzerinizde herhangi bir kum tanesi kalmamasına dikkat ettiklerini belirteyim.

Ama Sedir Adası gerçekten bulunduğu coğrafyada özel bir adres. Ağustos ayında denize girilecek yerler listenizde mutlaka bulunsun.

Ya Eylül ayında nerede denize girilir?

Booking.com
Önceki İçerikBütün Hikayelerin Başlangıç Yeri: Adım Adım Tarsus Gezi Rehberi
Sonraki İçerikSiyah İnci Avına Hazır mısınız?
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz