Gezi Rehberi Seyahat Sitesi

Meksika

Meksika Güzeli Tulum Plajı

Tulum Plajı’nı duydunuz mu daha önce? Tamam önce ipucu veriyoruz Tulum nerede? sorusunu cevaplayalım “Meksika”

Tulum Plajı Meksika

Madem Meksika hakkında bir şeyler yazıyoruz, öyleyse önce gözlerimizi kapatıp bir hayal yolculuğuna gidelim. 6. yüzyıl Meksika’sının antik Maya kenti Yucatan‘a gidiyoruz. Bu kenti çevreleyen duvarlara ait tarihi kalıntılar ile kireçtaşının çevrelediği uçurum benzeri yükseltilerin önünde duruyoruz. Rengi kreme çalan tonlarda muhteşem bir sahil uzanıyor önümüzde. İşte burası Meksika’nın gezilecek yerleri arasında en önde gelen noktalardan biri Tulum Plajı.

Antik bir şehirde, antik bir kıyıda, deyim yerindeyse bir Maya Plajı’nda deniz keyfi yapmak, hayal edilebilecek en güzel şeylerden biri!Tulum Meksika Gezisi

Turist kalabalıklarının hala işgallerine almadıkları(!) sadece dönemsel bazı yoğunlukların yaşandığı Tulum Plajı, dingin, sakin ve hatta oldukça miskin!

Palmiye ağaçlarının nefis görüntüsü, kumların güzelliği ve denizle buluşması ile harika görüntülere sahne oluyor Tulum’da.

Tulum Plajı Olmadan Meksika Eksik Kalır

Tulum Plajı’na gitmek için Cancun’un güneyine doğru iki saatlik bir yolu göze almanız gerekiyor. Ancak inanın buna değer.. Hele ki Meksika’ya kadar gelmişken!

Tulum gezi rehberi

İstatistiklere göre, yılın tam 250 gününden fazla güneşli bir havaya sahip olan Meksika‘nın bu nefis bölgesinde sıcaklık, yıl boyunca ortalama 20 derecelerde seyrediyor.

Tulum’da Mutlaka Konaklayın

Cancun bölgesinden buraya kadar gelmişken, hemen yakınlarda bulunan birçok konaklama tesisinden faydalanma şansını değerlendirirseniz, aynı yolu dönmek zorunda da kalmayabilirsiniz!

Tulum Meksika Rehberi

Plaj çevresinde uygun fiyatlı plaj kulübeleri bulunuyor. Biraz daha öderim derseniz, lüks ve konforlu oteller hemen yakında bulunan yerleşim yerlerinin yanıbaşında yer alıyor. Plaj kulübelerinde kalmak düşüncesi ilk bakışta iyi bir fikir gibi görünmese de, çok keyifli ve heyecanlı olduğunu belirtmeliyim.

Gündüz saatlerinde ısınan kumların hava karardıktan sonra serinliğini hissetmek, yıldızların yansımalarıyla muhteşem denizin sesini dinlemek Tulum plajında yapılacaklar listenizde mutlaka yer almalı.

Tulum gezi rehberi

Meksika’da tembelleşip ve ayaklarınızı uzatıp dünyanın dertlerini unutmak istiyorsanız, Tulum Plajı tam anlamıyla bir “kafa dinleme” yeri.

Denize girmek için de dünyanın en iyi yerlerinden biri olarak gösterilen Tulum Plajı ve Maya Rivierası olarak adlandırılan bu bölgede ayrıca muhteşem dalış noktaları da bulunuyor.

Meksika gezinize Tulum Plajı’nı şimdiden ekleyin..

Yazar Hakkında

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir