PAYLAŞ

Madem Meksika gezilecek yerler arasında bir arayıştayız öyleyse şimdi gözlerimizi kapatıp bir hayal yolculuğu yapıyoruz. 6. yüzyıl Meksika’sının antik Maya kenti Yucatan’a gidiyoruz. Bu kenti çevreleyen duvarlara ait tarihi kalıntılar ile kireçtaşının çevrelediği uçurum benzeri yükseltilerin önünde duruyoruz. Rengi kreme çalan tonlarda muhteşem bir sahil uzanıyor önümüzde. İşte burası Meksika gezilecek yerler arasında mutlaka yer alması gereken bir yer. Tulum Plajı.

Turist kalabalıklarının hala işgallerine almadıkları, sadece dönemsel bazı yoğunlukların yaşandığı Tulum plajı, dingin, sakin ve hatta oldukça miskin. Palmiye ağaçlarının nefis görüntüsü kumların güzelliği ve denizle buluşması ile harika görüntülere sahne oluyor Tulum’da.

Meksika Gezilecek Yerler Listesi Tulum Plajı Olmadan Eksik Kalır

Tulum plajına gitmek için Cancun‘un güneyine doğru iki saatlik bir yolu göze almanız gerekiyor. Ancak inanın buna değer.. Hele ki Meksika’ya kadar gelmişken!

tulum plajı meksika gezilecek yerler

İstatistiklere göre bu bölgede yılın tam ikiyüz elli gününün üzerinde güneşli havaya sahip olan Meksika’nın bu güzel yerinde sıcaklık yıl boyunca ortalama 20C’lerde seyrediyor.

Tulum’da Konaklayın

Cancun bölgesinden buraya kadar gelmişken, hemen yakınlarda bulunan birçok konaklama tesisinden faydalanma şansını değerlendirirseniz, aynı yolu dönmek zorunda da kalmayabilirsiniz. Plaj çevresinde uygun fiyatlı plaj kulübeleri bulunuyor. Biraz daha öderim derseniz lüks ve konforlu oteller yerleşim yerlerinin yakınında yer alıyor. Plaj kulübesinde kalmak ilk bakışta iyi bir fikir gibi görünmese de, çok keyifli ve heyecanlı olduğunu belirtmeliyim.

meksika gezilecek yerler

Gündüz saatlerinde ısınan kumların hava karardıktan sonra serinliğini hissetmek, yıldızların yansımalarıyla muhteşem denizin sesini dinlemek Tulum plajında yapılacaklar listenizde mutlaka yer almalı.

Meksika’da tembelleşip, ayaklarınızı uzatıp dünyanın dertlerini unutmak istiyorsanız, Tulum plajı tam anlamıyla bir “kafa dinleme” yeri. Denize girmek için de dünyanın en iyi yerlerinden biri olarak gösterilen Tulum Plajı ve Maya Rivierası olarak adlandırılan bu bölgede ayrıca muhteşem dalış noktaları da bulunuyor.

Meksika gezinize Tulum plajını şimdiden ekleyin..

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..