Kuzey Işıkları bir hayal gibi..

Seyahat üzerine planlar yapmak bazen hayal kurmakla eşdeğer kalabiliyor. Bu nedenle bundan sonra planlarımı ya da hayallerimi ancak gerçekleşince açıklamak gereği bile duymaya başladım.

Maalesef hayalleri olanlara hoşgörü göstermemiş, onları kimi zaman uçarılıkla suçlamış, “aklı bir karış havada” diye atasözlerine bağlamış bir toplum altyapısına sahibiz.

Hala hayalleri olan, her geçen gün yenilerini ekleyebilen, kimi zaman uçarı ve kimi zaman da atalarımızı utandırmamak adına “aklı bir karış havada” olan ve buna şükür eden biri olarak elbette diğerlerinin yanında seyahat üzerine de hayaller biriktiriyorum.

Kuzey Işıkları

Kuzey Işıkları Hayali

Olağanüstü hazırlık ve planlamaya rağmen gerçekleştiremediğim, hayalini kurup, işimi, gücümü, yıllık iznimi ayarlayıp, seyahate dair olan tüm planlarımı yaptığım bir Orta Amerika gezisi hayali örneği var ki önümde! Hala içimde bir yerlerde uyuyor.

Gitmeden önce hayatınızı, hayalinizi, planınızı ona göre yapmak zorunda olduğunuz, çalıştığınız iş yerinizin bir kaç ayda ve hatta planlarınıza göre seyahate gideceğiniz aylarda fırtınalara yakalanıp yenik düşmesi durumu önceden oluşmuş görünen bir engeli kaldırıyor gibi algılanabilir ilk bakışta. Nasıl olsa artık ortada herhangi bir zaman sorunu yok gibi gelebilir!

Ancak elbette öyle olmuyor. Önceliklerin, planlamalara “biraz geciktireceğiz” demeye yetkileri varsa da, hayallere bir şey söylemek de hadlerine olmuyor. Bu nedenle kaybolmayan yolculuk umutları dallanmaya, yeşermeye devam ediyor.

Büyük planların yanında, belirli dönemlerde gidip, keşfetmek, izlemek, fotoğraflamak istediğim bir başka hayalim var ki, işte onu ben de hala neden gerçekleştiremediğime pek bir anlam veremiyorum. “Kuzey Işıkları” renklere bürünüp, kuzeyin soğuk coğrafyasını her ne kadar aydınlatsa da, o ışıklara bir türlü bakamadım.

Kuzey Işıkları’nın hikayesini bilmeme rağmen kendi kuzey ışıkları hikayemi henüz bilmiyorum. Nedenini bilemediğim tutukluklar engel olsa da, ışıkların en cazibelilerinden olan  ve en soğuk coğrafyalardan birinde yansıttığı sıcak görüntülerinden çok uzun bir süre ayrı kalacağımı da sanmıyorum!

Bu defa planları, hayal edileni söylemek yok. Bekleyelim bakalım kuzeyin ışıklarını. Orada olana dek.

Booking.com
Önceki İçerikMandarin Oriental Bosphorus Yılbaşı Programı
Sonraki İçerikViyana, Schönbrunn Sarayı ile Daha Etkileyici
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

2 YORUMLAR

  1. Ne güzel yazmışsınız!
    Benim de böyle bir hayalim var, gerçekleştirebilmek ümidiyle..
    Yazınız için ayrıca teşekkürler, beni heveslendirdi..
    Selamlar,

    • Hayallerimize eklediğimizde gerçekleştirmek için alınacak yolun büyük kısmının tamamlandığını düşünürüm. Siz de yolu yarılamışsınız demektir! . Yorumunuz için ben teşekkür ederim.. Selamlar..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz