Merhaba, ben Erkut Özen. kesfet.tv gezi blogu, seyahat sitesi veya işte sen adına her ne diyorsan; onun kurucusu, seyahat yazarı, gezi rehberi ve paylaşımcısıyım.

Eğer zamanın varsa bana iki dakika ayır ve kulak ver. Bak kesfet.tv sana kendini nasıl anlatıyor ve gezi rehberi sana ne diyor?

gezi rehberi kesfet.tv

Gezi Rehberi Ne Söylüyor?

Son dönemde “siz ne ayaksınız?” gibi olmasa da(!) çokça sorular alıyoruz kimsiniz, olayınız nedir diye? Söyleyeyim öyleyse.

Kısaca bahsetmek gerekirse;

 • “Yediğin içtiğin senin olsun, bize gördüklerini anlat” atasözündeki mütevazılığı çok seven ama yenilen ve içilen ile de özellikle ilgileniyoruz.
 • Akşam uyunacak bir yerden bahsetmenin önemi kadar, manzaranın en iyi hangi tarafa oturulursa izleneceğini de anlatmaya bayılıyoruz.
 • Yolda olanların seyahatlerine de selam yolluyoruz pek çok zaman, ancak birlikte yola çıkmayı da çok seviyoruz.
 • Uzaklar veya yakınlar diye ayırmadan onları sadece bir kelime olarak kullanıyoruz. Mesafeleri çok da kafaya takmadan bakmaya değil, görmeye çalışıyoruz.
 • Yaşadığın şehirde de keşfedilip aktarılacak onlarca şey olduğunu çok iyi biliyoruz. Bir mahalle için dökülecek kelimelerle sayfalar doldurulabileceğine inanıyoruz.
 • Keşfetmeyi ve gezgin olmayı, sınıf farkına dönüştürmeye daima karşı çıkıyoruz. Birileri için pozitif olan ayrımcılık bize çok ama çok uzak kalıyor.
 • Zamanı olmayan gezginlerin sahip oldukları ruha inanıyoruz. Her şeyini bırakıp yollara düşen seyyahların önünde eğiliyoruz. Cesareti alkışlıyor, sorumluluklarını terkedemeyen ancak ilk bulduğu fırsatı keşiflere dönüştürenlere saygıyla selam ediyoruz. Maddi nedenleri olmadığından adım atamayanları en iyi biz anlıyoruz!
 • Çok paralar harcayıp lüks ve konforlu seyahatler yapanlarla, sadece sırt çantasını alıp giden bir gezgini aynı yolda görüyoruz.
 • Şehirleri gezenleri, ıssız yolları yürüyenleri, kara sınırlarını geçenleri, denizlerde yelken açanları, kıtaları aşanları, zirve yapmak için uygun şartlar adına günler ve geceler boyu bir önceki kampta geceleyenleri, uçaktan uçağa koşturanları, otostopla arabaları sayanları, dünyanın en iyi restoranlarında lezzet tadanları, lüksün zirvesinde vakit geçirenleri ve sayamadığım daha nicelerini yol arkadaşımız ve dostumuz sayıyoruz.
 • Haydi, sen de kafanı çok fazla yorma! Gezmek ÖZGÜRLÜKTÜR!.. “Nasıl olduğunu boşver!” diye diretiyor ve herkese selam yolluyoruz..

Bizi Takip Edin.. Birlikte Keşfetmeye Devam Edelim!

             

 

Gezi Rehberi kesfet.tv logo

3 YORUMLAR

 1. gerçekleştirdiğiniz seyahatin paylaşımlarıyla bizler sizin yanınızda oluyoruz! yüreğimiz , enerjimiz ve dileklerimiz sizinle..

  Yollar seyyahların olsun!.

 2. Yazılan her cümle yollar boyunca, günler boyunca konuştuğumuz ve tam olarak bizim de benimsediğimiz olgular. yalnız olmadığımızın farkında keşfetmeye devam ediyoruz. bizlere moral vererek güçlü kalmamızı sağlıyorsunuz. bizler de burada belirtilen güzel ilkeleri saklı tutarak gezmeye, paylaşmaya, deneyimlerimizi iletmeye devam ediyoruz.

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..