Keşfet TV youtube kanalı kısa bir aradan sonra yeni içeriklerle yine youtube’da.
Keşfet TV youtube oynatma listelerinden biri olan Kişiler – Hikayeler serisinde bir defa daha büyük bir hikaye yer alıyor.

Osmanlı Donanmasında Bir İtalyan Kaptan-ı Derya’nın Hikayesi

Döneminin en güçlü askeri güçlerinden biri olan Osmanlı İmparatorluğu donanmasında Kaptan-ı Derya‘lığa kadar yükselen bir İtalyan Giovanni Dionigi Galeni‘nin yani bizim tanıdığımız ismiyle Kılıç Ali Paşa‘nın hikayesi.
Esaret ve korsanlık günleri,
Osmanlı donanmasına katılması,
Preveze Deniz Zaferi,
İnebahtı Savaşı,
Malta Kuşatması,
Cervantes‘in İstanbul‘da Kılıç Ali Paşa Cami inşaatında çalıştığı efsanesi,
Turgut Reis ve dahası..

Giovanni’den Kılıç Ali Paşa’ya Giden Büyük Serüven

Giovanni isminden Uluç Ali Reis ve Kılıç Ali Paşa’ya giden öyküsü. Erkut Özen anlatımı ile Keşfet TV youtube “kişiler – hikayeler” serisinde izlemek isteyenleri videoya ve destek vermek isteyenleri de Keşfet TV youtube kanalına abone olmaya davet ediyoruz.

Booking.com
Önceki İçerikOnline Seyahat Planı: Seyahat Planı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sonraki İçerikMarsaxlokk: Malta Adası’nın Bambaşka Yüzü
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz