PAYLAŞ

Bir yerden bir yere güvenilir ve hızlı bir şekilde gitmenin en kolay yolu uçak yolculuğudur. Uçakla istediğimiz yere rahat ve konforlu bir şekilde ulaşabiliriz. Ancak konu çocuklarla seyahat olunca biraz daha özenli olmak gerekiyor. Sadece birkaç noktaya dikkat ederek onlarla daha sorunsuz ve keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz. Çocuklarınızla daha rahat bir uçak yolculuğu sağlayacak 8 tüyoyu sizler için bir araya getirdik. Çocukla seyahat önemlidir!

Çocukla Seyahat Etmek

1. Çocuğunuzu ruhen ve bedenen uçağa binmeye hazırlayın

Çocuğunuz ilk defa uçağa binecekse ve korkuyorsa, onu bu duruma önceden hazırlayın. Uçak yolculuğunun son derece güvenilir olduğunu aşılayabilir, konforlu bir yolculuk geçireceğinizi söyleyebilirsiniz. Yukardan şehri seyrederek yolculuk etmenin ne kadar keyifli olacağını ve uçakla gitmek istediğiniz yere çok daha hızlı bir şekilde varabileceğinizi anlatabilirsiniz.

2.Önceden plan yapın

Havaalanına kolay gidebilmek ve rahat bir yolculuk geçirebilmek için birkaç detayı önceden belirleyin. Uçağın kalkış yerini evinize yakın seçmeye özen gösterin. Uçuş saatini çocuğunuza göre ayarlayın. Eğer sabahın erken saatlerinde bir uçuş tercih edecekseniz uygun fiyatlı bilet bulma şansınız daha yüksek olur. En uygun uçak biletleri nerede bulurum derseniz Ucakbileti.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

3.Yanınıza ihtiyaç duyabileceği yiyecekler ve hijyen malzemeleri alın

Çocuğunuz küçükse yanınızda süt, mama ve bolca bebek bezi bulundurun. Eğer mama ile beslenme yaşını geçmişse onun yiyebileceği bir yemeği hazırlatabilirsiniz. Çocuğunuzun sıvıya ihtiyacı olacak, bu nedenle birkaç adet su bulundurun. Yanınıza çocuklarınızın sevdiği yiyeceklerden alın.

Yanınızda çok sayıda hijyenik ıslak mendil bulundurun. Özellikle bebeklere uygun olan paraben içermeyen mendilleri tercih edin. Çocuklarınız her gördüğü yere dokunabilir, her şeyi elleyebilir. Böylece elleri kirlenir. Elini ve ağzını temizlemek için ıslak mendile oldukça ihtiyacınız olacak.

4.Yanınızda yedek giysi bulundurun

Çocuklarınızın üzerine bir şey dökmeleri ve bundan dolayı giysilerinin kirlenme ihtimali oldukça yüksek. Bu durumda yanınızda yedek kıyafet bulundurmanızda fayda var.

Uçuş sırasında üşüme ihtimaline karşı da yanınızda hırka veya kapşonlu sweatshirt bulundurabilirsiniz.

5.Çocuklarınızın huzurlu olmasını sağlayın

Çocuklarla seyahat etmenin en zorlu yanlarından biri de uslu durmamalarıdır. Onların huzursuzlukları çevreye de yansır. Ağlayarak veya gürültü yaparak sizi üzdükleri gibi, çevreyi de rahatsız ederler. Böyle anlarda hoşuna gidecek şeyleri yaparak ilgisini çekebilir ve onların keyiflerini yerine getirebilirsiniz. Çocuklar sıkıldıkları veya acıktıkları için huysuzluk yapabilirler. Seveceği ufak atıştırmalıklar verebilir, ilgisini çekecek kitap veya dergilere yöneltebilirsiniz.

çocukla seyahat

6.Yanınızda bir kutu dolusu oyuncak taşımayın

Uçağa binerken yanınıza çok fazla oyuncak almayın. Bir ya da iki ufak oyuncağını alabilir. Ayrıca oynaması için kabin görevlisinden plastik bardak ve pipet rica edebilirsiniz.

Basit oyunlar oynayabileceği oyuncaklar, ilgiyle okuyacağı kitap ve dergiler yanınıza alabilirsiniz. Uçakta müzik ve film yayını varsa, sevdiği bir filmi açabilirsiniz. Telefonunuzu uçak moduna alıp sevdiği bir mobil oyununu oynamasına izin verebilirsiniz.

7.Gerektiğinde başkasından yardım alın

Gerek duyduğunuzda yanınızdaki kişiden veya kabin memurundan yardım isteyebilirsiniz. Çocuğunuzla ilgili tek başına çözemediğiniz bir problem olduğunda başkalarının desteğini alabilirsiniz.

8.Hastalığı varsa daha dikkatli olun

Çocuğunuz grip veya nezleye yakalandıysa, uçuş tarihini tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Bu durumda yolculuk etmesi pek de sağlıklı olmaz. Ayrıca ishale yakalandıysa, yoğun su kaybı yaşayacağı için ishali bitene kadar uçakla seyahat etmemenizi öneririz. Bu süreçte bol bol su içirmeye de özen gösterin.

Kulak enfeksiyonu geçiriyorsa basınç nedeniyle uçak seyahati yapması uygun olmaz. Çocuğunuz sinüzit olduysa uçak yolculuğu sırasında başı ağrıyabilir. Bu açıdan soğuk algınlığı, ateş ve baş ağrısı gibi rahatsızlıklara karşı yanınızda ilaç bulundurarak olası sağlık problemlerine kolayca çözüm bulabilirsiniz.

Bu önerilere uyarak çocuğunuzla çok daha keyifli ve sorunsuz bir uçak yolculuğu geçirebilirsiniz. Uçak biletinizi henüz almadıysanız, Türkiye’nin en hızlı uçak bileti arama sitelerinden Ucakbileti.com’dan en ucuz uçak bileti seçeneklerini bulabilirsiniz.

Ucakbileti.com web sitesinde yerli havayolları THY, AnadoluJet, AtlasGlobal, SunExpress, Borajet, Pegasus ve Onur Air fiyatlarını tek bir ekranda görebilir, fiyat karşılaştırması yaparak en uygun uçak bileti alternatiflerine ulaşabilirsiniz.

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..