PAYLAŞ

Hafta sonu neler yapacağım diye düşünüp dururken İstanbul’da yaşayıp halen ziyaret etme fırsatını yakalayamayanlara Rahmi KOÇ müzesini yeniden hatırlatmak istedim.

Rahmi Koç’un büyük desteği ile açılan Rahmi Koç Müzesi, Avrupa’nın sanayi,ulaşım, endüstri ve iletişim tarihi üzerine en önemli müzelerinden biri olarak kabul ediliyor. Rahmi KOÇ’un kişisel koleksiyonları dışında, müzeye satın almalar yoluyla da oldukça önemli bir zenginlik sağlanmış.

Rahmi Koç Müzesi Bir Harika!

Özellikle sanayi, ulaşım ve iletişim konularında başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız -ve bence bir diğer önemli yönü olan- “başka hiçbir yerde böylesi bir rahatlıkla inceleyemeyeceğiniz” parçalar sergileniyor Rahmi Koç Müzesinde.

İkinci dünya savaşında kullanılmış olan bombardıman uçaklarından buhar makinelerine, eski tramvaylardan Londra’nın ünlü otobüslerine kadar birçok değerli nesne burada bulunuyor. Objeleri rahatlık ve serbestlikle incelemeniz ve havasını soluyabilmeniz için gerekli ortamın yaratılması, sanırım burayı bambaşka bir yer yapan en önemli özelliklerden biri.

solresim_sergilersolresim_douglasziyaret_saatleri

TCG Uluçreis denizaltısını gezmeyi unutmamanızı ekleyerek, Rahmi Koç müzesinin İstanbul için önemli bir şans olduğunu ve ziyaretinin aksatılmaması gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyorum.

Adresi herkes biliyordur ancak ben tekrar hatırlatayım. Hasköy Caddesi 5 Hasköy.

Pazartesi günleri kapalı olduğunu söyleyerek şimdiden keyifli bir vakit ve iyi eğlenceler diliyorum.

rahmi koç müzesi logo

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here