PAYLAŞ

En iyi plajlar listeleri deniz tatili yapmak isteyenlerin içini kıpır kıpır yapar! İşte bu “En İyi” listelerine biz de Maldivler‘in en iyi plajlar sıralamasını ekleyelim.

Güneş ile yıkanan sahillerde, hindistan cevizi ve tropik meyve ağaçları arasında kalan harika plajlara sahip olan Maldivlerin, lüks ve konforlu bir tatil arayışında olanlar ile balayı çiftlerinin gözdesi olduğunu belirtmeye gerek yok sanırım. Maldivler tatilinde mutlaka görmeniz gereken beş nefis Maldivler plajı sizi bekliyor.

Booking.com

“Cennet” olarak nitelenen adalar topluluğunun birbirinden harika plajlarının arasından seçtiğimiz en iyi 5 tanesi sırasıyla aşağıda yer alıyor.

Eğer seyahat programlarınız arasında unutulmaz bir tatil için Maldivler varsa bu listeyi gözardı etmeyin.

Maldivler’de En iyi Plajlar

5 – Veligandu Adası

Maldivler en iyi plajlarMaldivlerin en iyi plajlarına sahip adalar arasında gösterilen Veligandu adasındaki plaj, adanın tamamında sadece bir adet resort bulunmasından dolayı doğallığını koruyabilmesini sağlamış.

Beyaz ve altın sarısı karışmış kıvamdaki harika kumlar üzerinde pürüzsüz bir yüzeyde enfes bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Ziyaretçileri tarafından dünyanın en temiz kumsalı yakıştırması yapılan Veligandu Adası‘nın denizi de, rengarenk balıklarla dolu.

4 – Güney Ari Atolü

Güneş adası Maldivler en iyi plajlarGüney Ari Atolü ve Nalaguraidhoo Adası. Güneş adası veya Hint adalarının çiçeği olarak da bilinen adanın enfes kıyılarında, sanki pudra serpilmiş gibi görülen kumsallarında yürümek ve güneş ile karşılaşmak anlatırken bile heyecan verici.

Nalaguraidhoo adası Maldivlerin en iyi plajları

3 – Banyan Tree

banyan adası Maldivler en iyi plajlarMaldivlere yapılan “cennet” nitelemesinin nereden geldiğini bulmak için galiba Banyan Tree adasına gitmek gerekiyor.

Banyan Tree adasında birbirinden harika plajlar, plajların uzandığı kumsallarda harika resortlar bulunuyor.

banyan tree Maldivler en iyi plajlarBanyan Tree Maldivler en iyi plajlarıMaldivler en iyi plajlar Banyan Tree AdasıAdanın konuklarına sunduğu aktiviteler arasında spa deneyiminden dalışa, ada gezilerinden gurme seçeneklerine kadar çeşitlilikler var.

2 – Cocoa Adası

Cocoa Adası Maldivler en iyi plajlarMaldivlerin en iyi dalış yapılan bölgelerinden birinde bulunan Cocoa Adası‘nda özel bir dalış merkezi ve resifi bulunuyor.

Adanın popülerliği her ne kadar fazla sayıda tesisin iştahını açıp bu cennet mekanları doldursa da, Cocoa Adası Maldivlerin hala en güzel kumsallarına sahip plajlarını barındıran adalarından biri.

Cocoa Adası Maldivler en iyi plajları

1 – Dhoni Mighili Adası

Dhoni Mighili adası maldivler en iyi plajlarAdanın, diğer adalara göre üzerinde daha geç başlayan bungalow tesislerinin yapılanması, buranın da iyi korunmasını sağlamış.

Adayı çeviren harika kumsallar üzerinde tatilin en anlam kazanacak görüntülerini yakalayabilir, enfes plajlarda güneşlenebilir ve çevre adaları da izleyebilirsiniz.

Maldivler en iyi plajlar

Maldivler en iyi plajlar 3

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..